15 Eylül 2010 Çarşamba

En mutlu merhabalardan...

Merhabalar,

Teşekkürler usayken..

Bu blog için. ACEMIDEMIRCI adıyla kurduğun blog için.

Bir “Asi” yolculukta, uzun süre sonra, aslında on yıllı bir zamanın ardından, tekrar karşılaştık Sevgili Arkadaşım usayken ile Ankara iklimi dışında, Ankara göğü altında olmaksızın bir dizi blogunun sanal çatısı altında.

Aramızdaki mesafe karalar, denizler boyuncaydı, usayken artık uzaktı bizden.
Bir dizi izledik bir dizi şey oldu diziyi bellememizin ardından.

“Asi” dizisinin mısır tarlaları, eski, taştan yapılmış çiftliklerindeki ve şehrin dar sokaklarındaki büyüleyici mimarisi, uzanıp giden mavi gökyüzünün altında serilip yayılmış yeşillikleri, dağları ve tersine akan Asi Nehri boyunca yapılan at gezileri bizim keşmekeşten, trafikten, kirli havadan, bloklardan kaçışımızdı haftanın bir gecesi sadece bir saatten biraz fazla bir zaman için doğaya, saf sevgiye, içtenliğe.. Daha ilk dizi müziği notalarını duyduğumuzda vurulduk Hatay’a, çiftliklere, giysilere, saç taramalarına, kuş cıvıltısına, gön çantalara, çizmelere, kemerlere. Bu diziye gönüllü esirler olduk.

Öyle ki hiç yapmadıklarımızı yaptık ve bir sonraki bölümü sabırsızlıkla beklerken neler olacağını önceden öğrenmek için yaptığımız araştırmalar sırasında bir internet sitesinde tesadüfen bir araya geldik. Daha önce hiçbir internet sitesinde bulunmamıştım oysa.

Daha usayken’in ilk satırlarını okuduğumda , o zaman kullandığı "usay” rumuzunu görür görmez kesinlikle “mutlaka O” dediğim eski oda arkadaşım, olabilecek en samimi ve benzersiz yorumların sahibi Yulia ki onun bir sayfada olması demek o sayfaların içtenliğinin göstergesi demektir, aynı hikayeleri, köksel geçmişi paylaştığımız “Elif” , bizim karabatak misali bir görünüp bir kaybolan ADA ile bir dizi sayesinde bir aradaydık. Dizi hakkında yazarken , tüyolar alıp verirken dostluğumuzu geliştirdik.

Şimdi usayken’in sayesinde kurulan ACEMIDEMIRCI blogunda yeniden bir arada olmak ve yeni yeni dostluklar yeşertmek, güzellikler üzerine güzel, herkese her şeye saygılı yazılar, resimler ile soluklanmak üzere…

ACEMIDEMIRCI
acemi.demirci@yahoo.com.tr
Paylaş :

2 yorum:

 1. Sevgili ACEMIDEMIRCI,

  Hayırlı olsun yeni yuvan...

  Doyumsuz paylaşımlarda bulunman dileğiyle...

  Sevgiler...

  YanıtlayınSil
 2. Çok teşekkür ederim.
  Paylaşım, senin emeğinle, inceliğinle hazırladığın bu blog sayfalarından olacağı için her paylaşımın mayasında arkadaşım usayken'in katkısını tekrar tekrar duyumsayacağız.
  ACEMIDEMIRCI

  YanıtlayınSil

Takipçiler

En çok Okunanlar

Arsiv

Follow by Email

Toplam da

Copyright © Acemidemirci