26 Aralık 2015 Cumartesi

Ankara, 26.12.2015


Ankara, sisin altında. Karşıdaki koskoca bloklar, kuleler görünmez. Şu an bu görünen havanın değil, sisin  bir kutu kapağı gibi kapanarak dar ettiği, bulanıklaştırdığı üstteki gökyüzünü, güneşi ve temiz havayı bekliyor burada en çok kalp hastaları, yaşlılar, çocuklar.
Her sabah Ankara görünmüyor  pencereden, balkondan bakınca. Görünen kirlilik. Yani sis. Sis yerde alenen. Ayak altında dolanıp duruyor.  Balkona çıksanız  balkon camlarının storları kapalı sanki. Oysa açık; ama sis  varken öyle ortalık.

Böyle giderse Ankara’da kışlar nasıl yaşanır... Ya da alışacağız sise. Hatta sissiz günleri yadırgayıp mesela Doğu Karadeniz’e, indi mi Avusor Gölü'nü kaplayan sislerin eksik olmadığı yaylalara taşınacağız. Buna eşim çok da sevinir üstelik, Ankara Bölgesi'nin derece sahibi eski yüzücü ve atletlerinden olarak...

Sis, bir metropolde dağdaki  yakışmışlığı içinde  olamıyor. Ama yaylada, doruklarda, ormanda oralara çok yakışmış halde dolaşabilir gerine gerine. Yeri yurdu orasıdır. Şehri yeri yurdu sandığında pusulasında şaşma olmalı! Her şey kendi yerinde güzel.
(Her hakkı saklıdır)

Ayşei Yasemin YÜKSEL (Acemi Demirci), 09:08
Acemi.demirci@yahoo.com.tr; @AcemiDemirci
Paylaş :

0 yorum:

Yorum Gönder

İzleyiciler

En çok Okunanlar

Arsiv

Follow by Email

Toplam da

Copyright © Acemidemirci