6 Şubat 2015 Cuma

“Dağların Başına Taç Olduğu Kentte” adlı çalışama;


linkinden ulaşılabilir.


Okuyacak olanlara keyifli anlar dilerim.

acemi.demirci@yahoo.com.tr

@AcemiDemirci
Paylaş :

5 Şubat 2015 Perşembe

acemidemirci@yahoo.com.tr

@AcemiDemirci
Paylaş :

1 Şubat 2015 Pazar

Ünye Ortaokulu'nda yaptığım ilk ve tek tablom

 
Elim kalem tuttuğundan beri çizdim. Yazmak, resimdeki gibi eli kalem tutar tutmaz olan bir şey değil.  Biraz daha akıl erince ortaya çıkan bir şey. Aklım bayağı bayağı erdiğinden beri de yazıyorum. 

İlk ve tek tablom da, ilk edebiyat yarışım da ortaokul zamanıma rastlıyor. Ünye'deydik ortaokul sıralarında. Üç yıl kalmıştık orada. Ankara'ya yeniden dönüşümüzle  bir diploma ve kendimi yarı yarıya Karadenizli hissetme hissi bırakmıştı bende Ünye yıllarım.

Annemde kalmış bu tek tablom. Saklamış. Ve bu kez rastladım ona annemin sakladığı gözünü olmayan köşede. Kenarları yıpranmış. Alıp getirdim. Asmayacağım; ama saklayacağım. 

Artık elimde kara kalem olduğunda bir şeyler karalama nitelikli resimler çıkıyor elimden. Zira resim yapmak eni konu zaman meselesi. Ancak artık ellerde kalem olmadığından resmi epeyce unutmuş durumdayım. Eller klavyede olunca yazmak daha kolay tabii.


Resim dersini seçerdim elbette okulda, müzik dersine hiç girmemiştim. Yalnızca Ankara Güven Deneme İlkokulu'nda o zamanki en yakın arkadaşımın müzik kursuna gitmesiyle ben de ilkokul ikinci sınıftan son sınıfa beş yıl müzik kursuna gidip konsere bile çıkmıştım. Daaa... Nota ile çalmanın ötesine geçemiyor bendeki müzik erişimi.Ne Ünye Ortaokulu'nda ne de Ankara Kocatepe Mimar Kemal Lisesi'nde müzik dersi ile ilgim kalmamıştı

Ortaokulda okurken resim öğretmenimiz bir dersimizde elinde ünlü yabancı ressamların resimlerinin yer aldığı kocaman, kapkalın bir kitaptan bizim resimler seçmemizi ve seçtiğimiz resmi de yapmamızı istemişti. Resimler insan konulu olacaktı. Doğa çizememiş olmam o yüzden. Ben de anne ve çocuk konulu bir tablo seçtim. Hiç hatırlamıyorum şimdi hangi ressamın hangi adlı tablosuydu. Hatırlayan ya da bilenler buraya yazarsa çok sevinirim.

   
En başarılı tabloydu. Kimse benim yaptığıma inanamamıştı. Ünye Ortaokulu ikinci ya da üçüncü sınıfında bir öğrenciyken resim konusunda bunu duymaya hep alışık olduğumdan bana öyle pek üzerinde duracak bir şey gibi gelmemişti öğretmenimin sözleri. Çünkü zaten herkes böyle şeyler söylerdi.
Ama öğretmenimin bir sözü çok değerliydi benim için. "Küçük kızın saçlarındaki fırça darbelerinin bir ortaokul öğrencisi için çok başarılı olduğu".

Ayşei Yasemin YÜKSEL (Acemi Demirci), 01.02.2015
acemi.demirci@yahoo.com.tr
AcemiDemirci

  


Paylaş :

İzleyiciler

En çok Okunanlar

Arsiv

Follow by Email

Toplam da

Copyright © Acemidemirci