12 Mart 2015 Perşembe

“Bir pırıltı olmaktan birlikte göz alan huzme olmaya” adlı çalışmama;

linkinden ulaşılabilir.


Okuyacak olanlara keyifli anlar dilerim.

acemi.demirci@yahoo.com.tr
@AcemiDemirci
Paylaş :

11 Mart 2015 Çarşamba @AcemiDemirci
Paylaş :

9 Mart 2015 Pazartesi

"Bir Markette Anneler, Babalar ve Kızları" adlı çalışmama;

http://www.kadinhaberleri.com/bir-markette-anneler-babalar-ve-kizlari-makale,504.html


linkinden ulaşılabilir.

Okuyacak olanlara keyifli anlar dilerim.

acemi.demirci@yahoo.com.tr

@AcemiDemirci
Paylaş :

8 Mart 2015 Pazar

Göçmen kuşlar geldi

Bugünün dünya genelindeki anlamı dışında başka anlamları da oldu benim için. Önce madem Kadınlar Günüydü bugün, o halde on dakika bile olsa keyif çatma hakkım olsun istedim. Balkonda kahve keyfi yapmak mesela iyi olurdu. Ve zor durumdaki tüm kadınların hayat yolları artık kolaylaşsın dilediğimden buna uygun bir müzik dinlemeye başladım kulaklıklarımdan alçak sesle. Kitaro’dan Silk Way –İpek Yolu-.

İpek gibi yumuşak, güzel olsun herkesin hayatı. Derken bu keyfe bir de ortak çıkageldi. Boz Kanat.

Burada keklikler ve ötücü kuşların yanında atmaca ve kerkenez de görebiliyorum.Daha çok yazın o güneşlenirken ben de onu seyrederken sıkça karşılıklı olduğumuz atmacadır Boz Kanat.  Artık tanış olduk onlarla. Kış boyunca bizi seyrek gördüklerinden bugün bana gözükmek istemiş sanırım  Boz Kanat.

O kadar güzel ki. Boz. Göğsü kırçıllı, benek benek. Kanatlarını açmış süzüldü de süzüldü gözümün önünde. Süzülürken açık kanat uçlarındaki dik duran tek tek siyah telekleri sayılabiliyordu. Uçarken çok heybetli. Kaç kez tam açık balkon camlarından içeriye bakarak uçtu. Güzel bir seyir sundu. Belki onun da Kadınlar Günü'nden haberi vardır.Onu seyretmeyi bırakıp fotoğraf makinemi bile almak için ayrılmadım balkondan.


Sonra eşimin çağırmasıyla arka balkona geçtim. Tepelerin üzerinden geliyorlardı. Çıplak gözle zar zor seçilir silik bir görüntü halindeki  göçmen kuş sürüsü kaplamıştı göğün büyük kısmını. Tam anlamıyla göçmen kuşlar düzeninde. V şeklinde uçuyorlar. Ama içinde başka V düzenleri de var o ana V düzeninin. Göğe  yayılmış halde.

Kalabalık bir sürüydü. Bugün geldi onlar da. Görenler, onlara rastlayanlar, iyi ev sahipliği yapsın lütfen, şunun şurasında yalnızca güze kadarki misafirlerimize.

08.03.2015

acemi.demirci@yahoo.com.tr; @AcemiDemirci
Paylaş :

Kadınlar Günümüzü kutlarım.

Sağdaki, Annem.
Tüm kadınların hayatın ana direği olmaları nedeniyle tıpkı geleneklerimizde de hep var olageldiği şekilde "HANım" olmaktan geri kalmayacakları; televizyonlarda kadınların girişimciliği, başarıları, eserleri, nelerin nelerin üstesinden geldikleri haberlerini dinlemek varken sonucu en kötülere varan şiddete maruz kalmış oldukları haberlerinin asla duyulmayacağı; herkesin kadın elinin değmesiyle değişen dünyaları fark edip, gerekmedikçe kadından kadın, erkekten erkek olarak değil de artık kadınıyla erkeğiyle, çocuğuyla yaşlısıyla, çalışanıyla emeklisiyle, öğrencisi ev kadınıyla yalnızca "insandan" bahsedeceği günler dilerken ardı arkası kesilmeden kadınlarla ilgili birçok acı haberin sonrasında gelen bu yılki Kadınlar Gününü kutlar bundan sonrakileri daha mutlu, sevinçli karşılamamızı temenni ederim.
Paylaş :

Takipçiler

En çok Okunanlar

Arsiv

Follow by Email

Toplam da

Copyright © Acemidemirci