13 Nisan 2015 Pazartesi


12.04.2015, Ankara.

Yağmurun cömertliğinde Ankara yemyeşil. Bahar dalları olanca güzelliğiyle. Çiçeklerin arasından yeşil ya da bordo körpe yapraklar gözüktü. Biz de o halde yakından görelim dedik yanı başımızdaki baharı.

Bahar dallarının hükmü birkaç hafta. Tam tabloluk. Çoook uzun zamandır resim yapmıyorum. Ancak fotoğraf makinem elimdeyken resim çekmek de başka bir güzel.Budanmış gül dallarının körpe yaprakları zamanla yeşile dönüşecek. Bu haliyle de Başka güzeller. 

Taşkıranları andırıyor bu sarı papatyalar
Ankara’da, bizden az ötede mantarlar çıkmış. Geçen sene kaplumbağalara rastladığımız yerde.
Sanırım it üzümü bunlar.

Her yerde sarı papatya açmış.Japon elmalarının çiçekleri. Galiba bir kertenkele kış uykusundan kalkıp gezintiye çıkmış yuvasının kapısını açarak. Yağmur düştükçe etraf yeşil. Haziran sonrası Ankara farklı gözükür. Çünkü yağmur biter.acemi.demirci@yahoo.com.tr
@AcemiDemirci
Paylaş :

12 Nisan 2015 Pazar

Çok oldu bu resmim çekileli.


Yalnızca hangi ülkeden dolayısıyla hangi kıtalardan giriş yapılarak www.acemidemirci.blogspot com adresli blogumun okunduğunu görebiliyorum; ama kim okuyor,dünyadaki  hangi şehrin neresinden  giriş yapılmış gibi ayrıntıları görebilmem elbette mümkün değil. Sadece gün, hafta, geçen ay gibi zaman birimlerindeki okunma sayısı ile blogumun  yayında olduğu ilk günden şimdiye dek kaç giriş yapılmış olduğundan sayısal olarak ve giriş yapılan Ülkeler esasında haberdar  olabiliyorum.


Bazen öyle ülkelerden giriş yapılıyor ki adının kırk yılda bile pek duyulmadığı o ülkelerdeki nüfus aklıma gelince orada okunuyor olmaktan sevinç duyuyorum. Çok teşekkür ederim en yakından en uzağına, dünyanın en küçük noktalarından en bilinen ülkelerine  dek bloguma ulaşanlara.

Yine eski bir resmin, Aksaray, Taşpınar halısı önünde.

Blogumun konuğu olan pek çoook  izleyeni  henüz İzleyiciler ya da Takip Edenler sütununda, siteme üye olarak göremedim oysa. Elbette onları görmeyi diliyorum  bu sütunda.


Lütfen, öykü, deneme, anı ve köşe yazılarımı  okuyanlar ile burada paylaştığım ve yalnızca benim tarafımdan çekilmiş fotoğraflara bakanlar, ister gerçek adları ile ister rumuzları ile Takip Edenler / İzleyiciler -ki şu an 116 kişiden ibaret ancak okuyan sayısı, konuklarımın bunun çok üstünde olduğunu açık açık söylüyor- gözüksünler bu sütunda isterim.


Benden küçük bir rica olarak algılar mısınız bunu lütfen? Ve ricamı es geçmemenizi istesem… J


Hayatı güzelleştirmeye, edebiyat denizinde bir damlacık su olmaya  yönelik  küçük bir çaba olan sitemi katılımız ile zenginleştirmeniz ve güzellikler ile dolu mutlu günler dileyerek,

Sağlıcakla.


@AcemiDemirci
Yalnızca benim resimlerim benim tarafımdan çekilmemiştir:)
Paylaş :

Takipçiler

En çok Okunanlar

Arsiv

Follow by Email

Toplam da

Copyright © Acemidemirci