17 Ocak 2016 Pazar

Güzel bir gün

Gün olur,  o tek güne birçok güzellik sığar.

Bir günün bu kadar cömertliği karşısında önce şaşsanız da sonrasında güzellikler, günü sürükler.


Günün heybesi bu kadar geniş olabilir miymiş diye hayretlere düşürerek. 

Ardı ardına beklenmedik nice güzelliğin    bir günü sıradan gün olmaktan çıkarıp bambaşka bir gün yapması karşısında  “keşke gün, 24 saatin kaç katı olsa da bu güzellikler hiç bitmese” denilir ya… Cumartesi gününün sürprizleri, bunu demeye bile fırsat bulamadan üst üste belirince bundan sonraki ne olabilir diye düşünmeyi akıl edemiyor insan.

Olağan  bir gün olarak başlayan o gün, plansız, niyetlenilmemiş, ardı ardına çıkagelen, koca hayret çığlıkları dahası sevinç gülümsemeleri yaşatan olaylarla, tesadüflerle, akla gelmedik; ama başa gelince sevinçten ne diyeceğinizi bilemediğiniz anlarla dolu geçince "Ne güzel bir gün" dersiniz. 
Cumartesi günü, bunu dedirten  bir gündü.


Görmeyi istediğim ama daha  zamanı olan ne kadar şey varsa görmeme fırsat verdi o gün. Kolay kolay çekemeyeceğim fotoğrafları çekebilmem için müthiş  görüntüler sundu. Hiç ummadığım anda hiç beklemediğim karşılaşmalardaki sohbetler  de hiç öyle sıradan değildi.


Hadi bir kez olsa tesadüf der geçersiniz... Birkaç beklenmedik karşılaşma, hep hasreti çekilen ve öyle kolay kolay rastlanmayacak sohbetler, masaya gelen Elazığ yemeklerinin lezzetine başka bir lezzet kattı.
Kesişmeler, karşılaşmalar nasıl bir tesadüfse o an çıka gelen şeyler, hayata mutlu gülümsemeler katıyor. Dostlukları, arkadaşlıkları pekiştiriyor. Sohbetler, bambaşka dünyaların zenginliklerine açılan kapılar olurken belli ki dinleyenler de dinlediklerine geç kalmış olmanın acısını çıkarıyor. 

Böyle günler görürüz. Her gün olmaz, kim bilir kaç  zamanda bir çıkagelirler; ama kırk yılda bir de olsa yaşarız... Keşke, böylesi günler çoğalsa; keşke böyle yazılar sıkça yazılsa...
(Her hakkı saklıdır)

Ayşei Yasemin YÜKSEL (Acemi Demirci), 17.01.2016, 15:19
Acemi.demirci@yahoo.com.tr; @AcemiDemirci

Paylaş :

4 yorum:

 1. Haftanın ilk gününe bir tebessüm olarak renk kattınız. Teşekkürler...
  http://fincanteyze.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 2. Merhaba Fincan Teyze...Mesajınla da ben tebessüm ettim. Ankara'dasın değil mi? Yazışalım, görüşelim... İleti beklerim senden. Ben de atacağım. Çoook sevgiler....

  YanıtlaSil
 3. Çok güzel bir yazı, kaleminize sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş geldiniz. Ayağınıza sağlık. Teşekkürler :)

   Sil

İzleyiciler

En çok Okunanlar

Arsiv

Follow by Email

Toplam da

Copyright © Acemidemirci