14 Ocak 2016 PerşembeMevsim, kar mevsimi; ama henüz adamakıllı kar yağmadı.Dün, iş dönüşü çektiğim fotoğraflardaki kar da sulu yağıyordu.Bu sabah, kırk yama gibi bir hal almış arkalar. Kar şöyle bir döktürmüş. Nereye düştüyse sadece orada biraz beyazlık oluşmuş. Alabildiğine her yan beyaz değil. 


Karın düşmediği ya da düşse de kalmadığı yerler haliyle toprak, boz. Ara sıra bölük pörçük kimi yerlere de sanki şöyle  bir avuç un saçılmış gibi  bir görünümde kar.Bu sabah, bir yerde kar, çoğu yerde karsız toprak görünüşlü arkalar, kırk yama işini andırıyor.   Kar şöyle bir döktürmüş. Nereye düştüyse orada toz halinde olsa da "kar yağmış" dedirtiyor yine de.  Alabildiğine beyaz değil ortalık. 

 Azıcık karlı toprak çokça karsız topraklı arkalar tam anlamıyla bu sabah kırk yama.  Ara sıra  bölük pörçük sanki şöyle  bir avuç un saçılmış gibi  yama yama kar.Sokak lambaları, ışığını alta salar. Yukarılar gece siyahıdır. Ama lambanın ışığının sarı sarı aydınlattığı alanda yağan karın görüntüsü bir şölen.

14.01.2016, 20:53

acemi.demirci@yahoo.com.tr
@AcemiDemirci

Paylaş :

0 yorum:

Yorum Gönder

İzleyiciler

En çok Okunanlar

Arsiv

Follow by Email

Toplam da

Copyright © Acemidemirci