11 Mayıs 2016 Çarşamba

“Eğer biri size bir kez hata yaparsa bu onun hatasıdır;
 Eğer biri size iki kez hata yaparsa bu sizin hatanızdır”
“If someone betrays you once, it’s his/her fault;
İf  he/she betrays you twice, it’s your fault.” Eleanor Roosevelt
 
“Gelgitli Denizler Gibi” adlı çalışmama;


linkinden ulaşılabilir.

Okuyacak olanlara keyifli anlar dilerim.

acemi.demirci@yahoo.com.tr;
@AcemiDemirci
Paylaş :

2 yorum:

  1. İnsanlar suya benzer sahiden, en çok da denize... Bir görünen bir de görünmeyen yüzümüz var. Hepimiz en derinlerimizde bir şeyler saklıyoruz. Yazını okuyunca kendimi düşündüm derince, ne kadar doğru, ikinci seferlerden hep ben suçluyum. Ama insanın hep kendini haklı çıkarma eğilimi var ya, demeden de edemiyorum, hırsızın hiç mi suçu yok?! Kalemin hiç susmasın. Sevgilerimle...

    YanıtlaSil
  2. O güzel dileğine bayıldım Blana. Kalemim ile ilgili. Ben de aynısını diliyorum :)

    Girişteki lafa hep hak verirdim. Çoktan belliydi bir gün bir yazının önünde duracağı  Böyle konular hepimizi içerdiğinden bir kişi için yazılmıyor tabii. En son camını açtığı arabasından kolunu aşağı sarkıtmış, elindeki sigarası neredeyse bitmiş de birazdan elini yakacak gibi durduğundan habersizken sonuna kadar açtığı artık radyo muydu, müzik çalar mı ondan “Bir dost bulamadım gün akşam oldu” şarkısını dinlerken çok dertli görünen en fazla yirmisindeki genci görünce yazım kağıda döküldü. “Demek ki çoook ikinci seferler yaşayıp kalbi kırıldı” diye düşündüm.

    O genç, yazı bardağını taşıran son damlaydı; ama onca gözlem sonrası yani “Birine rastladım” diye başlayan belli bir kişi için yazılmış bir yazı değildi. Yorumunda da bunu görünce sevindim Blanacım. Ve elbette yazıma yazdıkların için de teşekkür etmez olur muyum sana. Çok sevgilerimle.

    YanıtlaSil

İzleyiciler

En çok Okunanlar

Arsiv

Follow by Email

Toplam da

Copyright © Acemidemirci