14 Mayıs 2016 Cumartesi

“Mürekkepli Cehalet” adlı çalışmama;


linkinden ulaşılabilir.


Okuyacak olanlara keyifli anlar dilerim.

acemi.demirci@yahoo.com.tr;
@AcemiDemirci
Paylaş :

10 yorum:

 1. Yine oldukça güzel işlenmiş bir konu. Bana da Fuzuli'nin sözünü hatırlattı;
  "Mey biter saki kalır,
  Her renk solar haki kalır,
  Diploma insanın cehlini alsa da;
  Hamurunda varsa eşeklik, baki kalır."
  Sevgiler ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fuzuli Divanı, bizim aileden bir tarafından çevrildiği için mi acaba :)))

   Cahil diye diplomasızı değil de hani halden anlamayanı, dar bakış açısı dışına çıkmayanı anlarız ya, çok zor -hatta daha ötesi yani iletişimsizlik- öyleleri ile kibarca iletişim diyeyim :))

   Sil
 2. Üniversite sayımız her yıl artarak çoğalıyor. Ara eleman yetiştiren Meslek Yükekokullarına ihtiyaç duyulurken nitelikli hocalarla donatılmış okullar azalıyor. Yanlış hatırlamıyorsam 180 üniversitemiz var.Uygulama yapmadan sadece teorik bilgilerle mezun edilen, hayata atıldığında ne yapacağını
  şaşıran, bocalayan gençler.
  İhtiyaçtan fazla öyle çok genç insan mezun oluyor ki pek çoğu "diplomalı işsiz" ya da "mesleğine yabancı" elemanlar olarak hayata atılıyorlar.Ne yazık, öğrenmeye, sormaya da açık değiller.Kendilerini yenileyemeden, bilgilerini tazeleyemeden "diplomalı cahiller" olarak toplumda yerlerini alıyorlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ölçütlerimiz değişti. Diploma, davranışa ve bilgiye yansımadıkça sadece kağıt olmaktan öte değil, değil mi? Zevkle okudum yorumunuzu. Ne de olsa gerçek bir eğitimcinin kaleminden çıkma elbette :)

   Sil
 3. Yazdıklarınıza katılıyorum. Üniversite mezunu cahilleri gördükçe diplomanın insana birşey vermediğini anladım. Esasen küçük yaşlardan itibaren üniversite çağına kadar verilen eğitim bilinçli olarak ezberci ve sorgulamayan insanlar yetiştiriyor. Diğer taraftan kapıcı olamayacak donanıma sahip kişiler üniversite mezunu olarak aramızda dolaşırken usta,tekniker, kalfa gibi ara sınıf elemanımız yetişmiyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çözemediğimiz sorun. Üniversite eğitimi ille şart değil; ama ile insan olarak iyi yetişmek şart algısıyla yetişmiyoruz galiba. Dedikleriniz çok doğru. Selamlarımla :)))

   Sil
 4. şu çiftlik filmini izleseneee çok tatlıııııı :) hayatımın şarkısı (la famille belier)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  3. Teşekkür ederim Deep. Sanırım vaktim de olur artık feyzbuktan miras. feyzbuk hesabım kilitlendiğine göre… Hesabımda garip hareketler tespit edildiğinden bu gerçekleştiği uyarısı geldiğine göre... Belki bu vesile ile feyzbuka artık bir daha başımı ağrıtmamak için girmeyeceğime göre... Böylece feyzbuksuz kalınca biraz zaman da kalır. Feyzbuk da benim için anı olur. Çok teşekkür ederim. İzlemek için ilk adımı atmak üzereyim. Sevgiler Deep :)

   Sil

İzleyiciler

En çok Okunanlar

Arsiv

Follow by Email

Toplam da

Copyright © Acemidemirci