25 Haziran 2016 Cumartesi

Ak kuyruksallayanca bir "Günaydın"

İlk günaydın ondan. O, bir ak kuyruk sallayan. 

Çok oyuncu. İnsana enikonu yanaşır. Gerçi ben hayli tepeden bakıyordum ona.  Fotoğrafının çekilip de ünlü olacağını anlayınca bir de böyle süzüm süzüm süzülüp  poz vermez mi J)) Çok şeker…

Arka bahçedeki çocuk alanında, salıncakların etrafında epeyce gezindi. Salıncakların altındaki kumlarda eşelendi. Onca vakit göz önünde olsa da salıncakların, kaydırağın altında dolanınca görülmediğinden çekebildiğim tek pozu bana yetti.

İbibiklerin ötüşleri geliyor. Hala kendilerini göstermiyorlar. Keklik sesi duyuluyor. Hem de çok yakından. Ama otların arasındalar ki göremedim. Tavşanlar  şu an görünürde yok. Kaplumbağaların hiçbiri de  belli ki yola çıkmamış.

Bu sabah,güzel mi  güzel. Kuş sesi, ağaçlar, her yerde açmış yabani havuç çiçekleri... Gökyüzünü iki apartman, blok çatısı arasından değil de gepgeniş görmek güzel!
Günümüz güzel olsun o halde J
(Her hakkı saklıdır)

Ayşei Yasemin YÜKSEL (Acemi Demirci), 25.06.2016, 08:14

Paylaş :

12 yorum:

 1. Heyyyy kuşlar Tigris'in selamı varmış söylediniz miiiii ? Hey kuşlarrrrr sözcüklerin ressamını çok sevdiğimi de söylemeyi unutmayınnnn 😉❤️

  YanıtlaSil
 2. Zaten bugün güzel bir gün diye başlamıştım... Hemen söylerim. Demin de fotoğrafını çekemeden uçan kuyrukkakan gördüm. Çok güzeldi. Çooook sevgielr Tigris <3

  YanıtlaSil
 3. Sizlerin de gününü güzel geçsin :)

  YanıtlaSil
 4. "Gökyüzünü iki apartman, blok çatısı arasından değil de gepgeniş görmek" ne kadar özlediğim bir şey...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayatı görmeden yaşıyoruz. gökyüzü, göl, dere, kanyon, meyve bahçesi, bağ, tarla, vadi, koyun sürüsü, kaval sesi, ova, dağ... Görmüyoruz. Hayat sadece trafik keşmekeşi, bloklar, kirli hava çoğumuz için artık.

   Sil
 5. Her gün güzel olsun inşallah... Kaplumbağaları da yakalarsanız fotoğraflarını bekleriz objektififiniz çok güzel çünkü.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Birkaç gün önce yakaladım. Bir tarayayım o birkaç günden beri onlarca olmuş dosyaları. Bulur bulmaz yayınlayayım :)

   Sil
 6. Hep kuş der geçerdik. Ne güzel isimleri varmış bu minik canlıların :)

  YanıtlaSil
 7. Öyle güzel isimleri var ki. Bazıları da çok komik.

  YanıtlaSil

İzleyiciler

En çok Okunanlar

Arsiv

Follow by Email

Toplam da

Copyright © Acemidemirci