1 Temmuz 2016 Cuma

“Ben severim kimi eski halleri” adlı çalışmama;


linkinden ulaşılabilir.


Okuyacak olanlara keyifli anlar dilerim.

acemi.demirci@yahoo.com.tr
@AcemiDemirci
Paylaş :

14 yorum:

 1. Çok güzel yazmışsın, öncelikle kalemine ve güzel yüreğine sağlık.
  Bende severim kimi eski halleri ve çokça özlerim. Teknolojinin hayatımızı kolaylaştırdığı bir gerçek. Fakat gel gör ki hala zamansızlıktan şikayetçiyiz, acaba neden? Emek harcanarak yapılan her şey daha kıymetli ve manevi bir lezzeti var benim için. Çocukluğumda bayramı nasılda heyecanla beklerdim. Günleri sayardım tek tek, her geçen gün bayrama daha da yaklaşıyorum diye. Şimdiyse yeni bir bayram arifesindeyiz. Üzülerek söylüyorum ne heyecan var içimde nede heves. Zaman mı bizi değiştirdi, yoksa biz mi zamanı değiştirdik... Bol bol düşündürdün beni :) Teşekkür ediyorum bu güzel yazı için.

  Sevgi ve selam ile.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. "İyi ki yazıyorum" diyorum bazen. Yoksa nasıl okurum bu yorumları. Öyle güzel ki.

   Teknoloji için diyorlar ya, "bu kadar teknoloji dünya için çoook fazla" diye. Gerçekten öyle olmalı.

   VINN sorun çıkardı. Modem sorunu yaşayınca iptal etmek gerekti onu. Şimdi wifi. Birkaç yılda tüm bilinenler, kullanma alışkanlıklar sil baştan, baş aşağı.

   Aynı hisleri ben de üzülerek hissettiğimi ve yalnız olmadığını söyleyeyim Sade :)

   )

   Sil
 2. İnceleyeceğim acemidemirci :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kendimi tez öğrencisi gibi hissetsem mi ? :)))))

   Sil
 3. burun sızlatan yazıııı :) olsun yine ailenle akrabalarla toplanırsın kii di mi bayramdaaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben çok kalabalıkta, kuzenlerle oyun oynayarak büyüdüm. Geniş ailemizin çoğu, bilim insanı olarak çok uzun senelerdir Amerika'da. Bahar sonrası kimi yazlıkta. Ankara'da kalanlar yazın iyice tükeniyor. Bayramda Çeşme'deyken daha çok akraba görebiliyoruz :))) Hatta aynı sitede de var. En azından Çeşme'ye gidince Kuşadası'ndaki akrabalar ve İzmir'deki kuzenler, Aydın'daki kuzenler ile Çeşme'dekiler ile hasret gideriyoruz. Kışın da Ankara'dakilerle. İstanbul ve Aksaray ayağımız da var Derincim. Dağıldık biraz yani; bilim uğruna ama :))))

   Sil
 4. Tabii ki edebiyat ve ilginç, olması gereken gibi...

  YanıtlaSil
 5. Ne kadar canlı, hüzünlü ve nostaljik anlatmışsın Ayşe'ciğim, şimdi hiçbir şeyin tadı yok, her şey senin de yazında anlattıkların yapay, dediğin gibi çocuk avm'de oynuyor, öyle şey olur mu yahu? Ben ağaca tırmanma şansına ulaşmışım demek ki..hep sokakta oynardık, evde sadece evcilik oynardık ya da çizgi roman, çocuk kitapları okurduk, oyun sokakta oynanır...:( kalemine sağlık canım. Keyifle okudum. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz sokakta yakan top, istop, dalya, yağ satarım bal satarım, saklambaç, ip atlamaca, dama, beştaş ve hatırlayamadıklarımı oynadığımız için bu yazıyı yazabildim. Servisle okula giden , apartman katında bilgisayarda oyun oynayan bir çocuk ilerde yazar olsa, yazı yazsa sanırım böyle bir konu olmayacak anlattıkları. Çok sevgiler

   Sil
 6. Güzel bir zaman yolculuğunda çıkarttınız beni şiirsel cümlelerinizle. O günleri bir parça yaşamış olmak bizim şansımız. Şimdiki gençlik ne anlatacaklar yarına merak ediyorum. İyi bayramlar:)

  YanıtlaSil
 7. Genç olmak güzel; ama şimdi genç olmak.... Hiçbir vaktindeki genç istemez bunu galiba :)

  YanıtlaSil
 8. Ah o eski evler,yaşanmışlıklar anneannemin kilerinin kokusu,
  Evdeki bayram temizlik TURSİL kokusu,kaplıca-kil kokusu ve hamam kokusu özlenir mi ? Ben özledim hemde hamileyken kükürtlü banyo kokusu sanırım mutluluğun kokusu geçmişten gelen.
  Teşekkür ederim.Bana çocukluğumdan güzellikleri hatırlattınız.

  YanıtlaSil
 9. Tüm o kokular... Bayram kokusuydular. Çok sevgiler. Mutlu bayramlar :)

  YanıtlaSil

İzleyiciler

En çok Okunanlar

Arsiv

Follow by Email

Toplam da

Copyright © Acemidemirci