15 Temmuz 2016 Cuma

Aşk; Soluksuz Duygu

İlk kez bu konuda yazdım; ve belki de son kez! 


“Aşk; Soluksuz Duygu” adlı çalışmama;


linkinden ulaşılabilir.


Okuyacak olanlara keyifli anlar dilerim.
(Her hakkı saklıdır)

Ayşei Yaemin YÜKSEL (Acemi Demirci)
15.07.2016, 00:46
acemi.demirci@yahoo.com.tr; @AcemiDemirci
Paylaş :

22 yorum:

 1. Aşkta sağlıklı düşünmek pek beklene ez ama karşı tarafa zarar vermek anlamında söylemiyorum.Hiç aşık oldunuz mu bilmiyorum ama kelimeler yetersizdir o adrenalini anlatmak için :) Sevgilerimle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Galiba anlatamadıklarım var. Varsa da şaşırmam :) Bize anlatın lütfen, okuruz. Mimlemek huyum olsaydı, bu başlıkla mimlerdim sizi :)))))

   Sil
 2. Özeline dair yazsam öyle bir yazı,facebooktaki takipçilerimden zaten platonik aşk yaşayanları zor zaptediyorum sayfada sıkıntı yaşarım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Tabii. Sıkıntı yaşamanızı istemem :)

   Sil
  2. Facebook'ta sizi bulamadım desem :)

   Sil
  3. Arka fon da news pdr kapakadar olarak var Adım Yurdagül Çelik.Uzm.Oskay.Dan ünvanıyla bulabilirsiniz sanırım.Bulamazsanız da ben eklerim :)

   Sil
  4. Buldum. Ve talebim oldu :)

   Sil
 3. Keyifle okudum yazdıklarını. Aşkı anlatmaya kelimeler yetmez ama sen de kendi cümlelerinle anlatmışsın aşkı ve çok iyi yapmışsın bence. Tebessüm ederek okuduğuma göre demek ki bendeki yürekte bir şeylere dokunabilmişsin :) Senin de bahsettiğin gibi aşk türlü türlü. Bendeki en azından insana duyulan aşk tanımı şefkatli aşk. Hani insanın sevdiğine kıyamaması, dokunmaya bile çekinmesi, onu düşünüp değer vermesi gibi. İnsana dair güzel duygular bunlar. Yinede hiç bir şey çocukken hissettiğimiz o saf ve temiz aşk duygusunun yerini dolduramıyor sanırım. Bir çocuğun oyuncaklarına karşı duyduğu o masumca aşk, annesine duyduğu aşk, bayramlık kıyafetlerine, bisikletine duyduğu aşk..bu böyle uzar gider sanırım :) Keyif aldım çok teşekkürler.

  Sevgi ve selam ile.

  YanıtlaSil
 4. Yoğun his aşk. Ama yazıya dökmek bir analiz ise yoğun his gibi değil, yaşananların yoğunluğundan şeyler olsun istemiştim. Çok sevindim keyif aldığına. Yaklaşımının da çok güzel. Hep öyle olsa, herkeste :)

  YanıtlaSil
 5. Aşk... Bence çok fazla şekli ve çeşidi olan bir duygu... Denize olan hislerimi basit bir sevgi açıklamıyor mesela, aşk o. Kaybettiğim tek dostum, yoldaşım, arkadaşım, evladım olan köpeğime de aşıktım ben. Eşime de aşığım, bambaşka bir şekilde. Ancak bence çok kişisel bir duygu aşk... Ve iki kişilik değil, bireysel... Herkes kendince yaşıyor sevdasını, her canlı. Evet yanyana geliyorsun, beraber yürüyorsun ama herkes kendince aşık... Aşk herkeste ve her canlıda ayrı zühur ediyor bence Acemi Demirci... Ben senin her cümlende görüyorum aşkı, tıpkı aşkı anlattığın yazında gördüğüm gibi. Yazılarının eksikliğini de hisseder oldum, okuyamazsam, ancak benim okurken hissettiklerim ile senin yazarken hissettiklerin aynı değil. Belki de güzel olan bu...

  YanıtlaSil
 6. İşte yazıya aşkım bu yüzden ve ve bunu duyunca anlayabiliyorum.;
  "Ben senin her cümlende görüyorum aşkı, tıpkı aşkı anlattığın yazında gördüğüm gibi."

  Sonraki cümlelerini de çok beğendim, öncekileri de. Ama bu :)) İşte yazıya iki buçuk yaşında elimde kalen deftercikle poz verdiğimden berri duyduğum aşkın ifadesi canım arkadaşım :)

  YanıtlaSil
 7. Ne de güzel yazmışsın...
  Yüreğine ve kalemine sağlık...

  YanıtlaSil
 8. Teşekkür ederim. Sevgilerimle :)

  YanıtlaSil
 9. :) Yıllardır yazılarıma konu ettiğim, yaşadığım bu duyguyu bu sefer bambaşka ifadelerle okudum. Her yönden bakınca ayrı bir güzel gözüktü gözüme. Yazının özellikle kişinin ağzını açana kadar ki güzelliğinden bahseden bölümü hoşuma gitti. Günlük hayatta benimde çok takıldığım bir durumdur. Gözün gördüğünün kapıldığı büyü, kişi ağzını açıncaya dek sürüyor.. Sonrası zehri şeker, şekeri zehir edebiliyor zira.. Tekrar tekrar okuyacağım bir yazı, çok beğendim. Sevgiler,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Trafik karmaşası yaşadım yorumlarda. Öyle de bırakamazdım, zira yorumsal bütünkül olmazdı. Özür dilrim karmaşadan doğan aksamaya. Çoktan cevaplamıştım oysa yorumunu. Şimdi yukarı taşıyorum o yorumu

   Nihayet elimin varıp da yazdığım bir konu. Konuların yazın sanatındaki ilki, başı aslında; ben işe sondakilerden başlamıştım :)))

   Belki yazacak başka çok şey vardı, belki atladım, belki yarım bir yazı... Yine de tekrar tekrar okunacağını duymaktan mutluyum :) Sevgiler.

   Sil
 10. Bana göre ise Sevgi gibi aşk da emek ister.
  Emek varsa aşkta orada, ya da er-geç olacaktır.
  Bu emek verdiğiniz her şey için geçerli.
  Verirlen emek iyi niyetli ve sevgi ile olursa."Sevmek adına sevimsiz şeyler yapmak aşk filan değildir,ağır hastalıktır.Yanlış bir kültürün kör kuyularıdır."Haklısınız.Bunun gibi diğer tespitle-
  rinizin hepsine katılıyorum.
  Ellerinize-gözlem ve birikimlerinize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Emek tabii. Çok haklısınız. Emek önce. Emek, samimiyet, kararlılık, gel geç olmama, yoluna baş koyma gibi algılanmakta haklı. Onca emeği gördükten, inandıktan sonra sanırım gerisi gelecektir.

   Sevgi ve selamlar :)

   Sil
 11. Nihayet elimin varıp da yazdığım bir konu. Konuların yazın sanatındaki ilki, başı aslında; ben işe sondakilerden başlamıştım :)))

  Belki yazacak başka çok şey vardı, belki atladım, belki yarım bir yazı... Yine de tekrar tekrar okunacağını duymaktan mutluyum :) Sevgiler.

  YanıtlaSil
 12. dünyadaki en güzel duygu yaaaa. bence aşk insanı mutlu eder, etmiyorsa aşk değil başka bişi. bi de aşk bence iki kişi kavuştuktan sonra başlar :) ama aşk genelde çoğunlukla insanları üzüyor yaaa :)

  YanıtlaSil
 13. Galiba bu yazım bugüne dek en fazla okunan yazı oldu. Yayın sayfasındaki beğen sayısı az gözüküyor; ama sayfa dışındaki bilgiler farklı şeyler söylüyor.

  Çok geç yazdığım bir konu. En, boy, uzunluk vardır ya geometride, ben çapını yazdım yalnızca.
  YanıtlaSil
 14. Aşka aşık nice aşıklar tanıdım, dün yanıp bittiğine bu gün elvedayı çoktan çekmiş bile... Aşkın bilek değil yürek işi olduğunu, aşkın kapısının ağız ve anahtarının güzel değil, anlamlı sözler olduğunu bilen aşıklara yürek dolusu selam olsun...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herkese göre bir tanımı var. Benim anladığım, -insani düzeydeki- nasıl olduysa bir etkilenim sonucu kalıcı ve koşulsuz olan gibi sanki :)))) Galiba. Aynı selamlardan o halde :)

   Sil

İzleyiciler

En çok Okunanlar

Arsiv

Follow by Email

Toplam da

Copyright © Acemidemirci