7 Ağustos 2016 Pazar

Çekirge Çarpması

Alt kat cam balkonuna çarpan çekirge ve yansıması.
Kazalar tek işlek yollarda, virajlarda, kavşaklarda, otobanlarda olmuyor...
(Her hakkı saklıdır)

Ayşei Yasemin YÜKSEL (Acemi Demirci), 07.08.2016, 17:52

@AcemiDemirci
Paylaş :

32 yorum:

 1. Canım yaaa başı döndü sıcaktan herhalde.. Bir adet kesme şeker verip, bileklerini kolonya ile ovun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yağmurcum, çok güldürdün. Faydası olur tabii :)))

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Gördüğü, camdaki kendi aksi oldu galiba çekirgeciğin...

   Sil
 3. bir an aklıma ağaçtan düşen yapraklar geldi. :)
  sıcaklardan herkese bir haller oluyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok sıcak buralar. Hava sıcak, asfalt sıcak kusuyor. Kuleler, emdikleri sıcağı saçıyor. Çekirge baş edemedi galiba böyle sıcakla :)

   Sil
 4. Demek ki neymiş hoplayıver çekirge zıplayıver çekirge , sonunda cesedin yakışıklı olsun diye profesyonel objektiflere poz ver

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En ünlü çekirgelerden oldu. O türkü de tam bu çekirgelik :))

   Sil
 5. Çekirge bir sıçraar, iki sıçraar, üçüncüsünde toslaar :)) Şaka bir yana sıcaklardan hayvanlarında dengesi bozuldu sanırım. Yazık yaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Birkaç gündür gözüme çarpıyordu. Nihayet çektim. Fotoğraf gruplarında yayınladım. Doğal hayatla ilgili olanlar için beğenilen bir konu oldu :) Camlar çok aldatıcı... Çekirgelere hak veriyorum. Ben de kaç kez zor kurtuldum çarpmaktan. Galiba aklımda öykü dolanırken :)))

   Sil
 6. Rengi ne kadar da güzel.

  Sevgi ve selam ile.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de çok beğendim. Yapraktayken ayırt edilemez, saklanır galiba.
   Sevgi ve selam ile :)

   Sil
 7. Yazık hayvana, sıcaktan ne yaptığını bilemedi herhalde... Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sıcaklar galiba. Umarım arkalardaki böcek ilaçlamadan olmamıştır. Kaçarken başı dönüp cama çarpmış olmasından korkuyorum.

   Sil
 8. Hemen ambulans çağıraydın ya cancağızım, suni solunum, elektro şok falan belki kurtarırlardı:D

  Benim salon pencerem de oldukça büyük. Camı silmek için perdeyi çektiğim bir gün bir kumru cama öyle bir çarptı ki, zavallı on dakika sonra öldü. Camda ise tozlardan yapılmış harika bir kuş silueti kaldı. Camı ağlayarak silmiştim. Hayvanlar camı göremediği için çarpıyorlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hiç akıl edemedim Calimerom. İlk yardım dersi görmediğimizden olacak :))))

   Sil
 9. Çekirgeyle ilgili ne kadar çok deyim atasözümüz varmış :) Rengi gerçekten de çok güzelmiş.

  YanıtlaSil
 10. Cam yansımalarını devam eden bir bölge zannedip çarpıyolar, kuşlar da çarpıyor camlara bazen. Umarım toparlamıştır kendini :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazen güvercin çarpıyor cam balkonlara, camlara. Ödüm kopuyor.

   Sil
 11. Ahh kıyamam ya yaprak gibi düşüvermiş :(

  YanıtlaSil
 12. Yanıtlar
  1. Uçarken, zıplarken görüp de sonra bu haliii..... Buruyor, üzüyor. Selamlar :)

   Sil
 13. ay bak yakınlarda benim oturma odasına bir çekirge girdi ve çok çok büyüktü ve sarıydı odanın içinde ordan oraya hopladı zıpladı ve inan ki çok fena korktum candan çıkınca rahatladım sen alışıksın tabii ben hayvanlardan çok korkarım yani uzakta ise bi sorun yok örneğin köpekler en korktuklarım her gün oluyor bu, köpekler yüzünden yürüyemiyorum ya, sokaklardaki köpekleri hiç anlamıyorum bu yüzden, başka yerde olmalılar, yurtdışında hiç görmedim sokakta başıboş köpek. kuşlar başka ama tabi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çekirgeden, arıdan korkmam. Hatta arıya itercesine el ile savuşturma hareketi yaparak kovmanın faydasını hep görürüm :)) Kuşları elime almaktan hiç çekinmem. Yürekleri çok hızlı çarpar. Kaplumbağaları yolda görsem hemen kapar taşırım başka yere.

   Ama köpekten korkarım. Bir de köpek ve kedi gibi temiz; ama temizlik yöntemi farklı olan türlere uzak durmayı yeğlerim. Burada köpekler sürü halinde. Sürüleşen köpekler saldırırmış. Özellikle tek sayıda olurlarsa. Başlarındaki alfa köpek olurmuş. Burada dünya kadar insana saldırdılar. Hepsine de dikiş atıldı. Bir kez de ben karşılaştım. Sürü halinde. Neyse ki pek az arana geçerken yoldan bir araba geçti şansıma. Ve dağıttı onları. O olayı yazdım. Çayyolu gazetesinde de çıktı. Böylece bazı tedbirler alında da sürüler tabi ki ortadan kalkmadı. Onlara bir barınak yapılmalarını çok isterim.

   O olaydan sonra köpeksavar aldım. Sadece köpeklerin duyduğu bir ses çıkarıyor. Yedi metreye kara yaklaşabiliyorlar. Ama daha uzaktan da etkisini gördüm. Düğmesine basınca köpek balını eğip gidiyor. Faydasını görüp görmediğimi soranların hepsi aldı. Bu satyede saldırılar da yaralanmalar da artık yok.

   Sil
 14. ay kedilerden çok korkarım yolda yürürken durup dururken çok saldırdılar yaa çok kötü tırmıklıyorlar psikopat kediler var yaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çizgi filmdeki kedileri hatırladım yorumunu okuyunca Derincim :)

   Sil
 15. Yağmurun estetik olmuş çekirgesinin hikayesini okuyunca senin bu bilekleri ovularak ilk yardım uyguladığın çekirgeciği çok merak ettim =). Ben nasıl kaçırmışım bu yazıyı. Üzücü tabii bir canlının ne olursa olsun ölmesi =(. Ama bir gerçekte var ki ben çekirgeden çok korkarım. Bir anım var ki çekirgeyle vallahi ben unutsam eminim o unutmamıştır =). Objektifine sağlık Yasemin fotoğraf çok güzel olmuş. Sevgilerimle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yağmur keşke her yazıya bir devam yazısı yazsa. Bayıldım o çekirgeye. Kendi yazımdan çok onun yazısını. Şimdi bakınıyorum yeni konular var mı diye :)))) Yağmurcum, bir kez daha çok beğendik çekirge yazısını :)

   Sil
  2. :)) Her yazıya bir devam yazısı.. Olabilir aslında :) da ben o kadar yetenekli miyim onu bilmiyorum :) Çok teşekkür ederim beğenmenize çok sevindim. İki kişilik sevgiler benden size :)

   Sil
 16. Şakaydı. Özgün ve senin belirlediğin konular bizi çok güldürüyor. Ben belirlesem gülünmez... Ya eleştiri ya açıklama olur. Karışmamak daha iyisi yazacaklarına :))))))

  YanıtlaSil

İzleyiciler

En çok Okunanlar

Arsiv

Follow by Email

Toplam da

Copyright © Acemidemirci