26 Ağustos 2016 Cuma

“Nasırlı Anlayışlar” adlı çalışmama;


linkinden ulaşılabilir.

Okuyacak olanlara keyifli anlar dilerim.

acemi.demirci@yahoo.com.tr; @AcemiDemirci
Paylaş :

6 yorum:

 1. Ne kadar konuşursak konuş söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır diye bir söz vardı onu hatırladım yazını okurken.

  Bence en büyük sorunlardan biri de dinlememek. Karşımızdaki biz birşey söylerken sadece kendi bir sonraki cümlesini düşünüyor olursa iletişim kurulmuyor haliyle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel hatırlattınız. Yazarken gelseydi aklıma benim de çok sevdiğim bu söz, son paragrafında anarak bitirirdim. Blogumda olabilir ama orada yayınladığımda.

   Çok değerli bu yorum için çok teşekkürler.

   Sil
 2. Aaah dinlememek, aaah anlaşılmamak. AAhhh Mevlanam. Mevlananın o çok bilinen sözü kulaklarımda çınladı yazını okurken.
  Kaç kişi bizi gerçekten dinliyor, kaçı gerçekten anlıyor. Bir yandan da iğneyi kendime batırayım. Acaba ben gerçekten dinliyor ve anlayabiliyormuyum. Her yürek kendinden sorumlu. Bildiğim bir şey varsa kulakları pas tutmuş, kalbi nasırlaşmış hiç kimse ne dinleyebilir ne anlayabilir. Öyle olmamayı diliyorum ve en azından hayat yolumda bunu da düşünerek yol almaya çalışıyorum. Bloğumun adresinde görmüşsündür güzel can. ''sadedinle'' diye yazar. Hayatımda çok karşılaşıyorum bu dinlememelerle ve anlamamalarla. İşte bu dinlememeler ve anlamamalar için bu ismi aldım. Dinle, sadece dinle, sade dinle.. Anla, en azından anlamaya çalış. Çok mu zor.
  Yüreğine sağlık canım. Kalemine sağlık. Güzel güzel yazmışsın, bende sözcüklere sığmadım birazcık fazlaca yazdım :) Neyse ki beni anladığını biliyorum ;) :)

  Sevgi ve selam ile.

  YanıtlaSil
 3. Dinlemek, dinlenilmek, anlamak, anlatamamak, anlamamak, anlaşılamamak... İnsanların ne çok sıkıntısı var :))) Mevlana derse... İşte hep dilimize pelesenk olur o imbikten kaç kez geçmiş bir daha söylenilemeyecek kadar güzel sözler.

  YanıtlaSil
 4. ne güzel anlatmışsın. iletişim kazasıııı bende çok olur zaten :)

  (not: iletişim cenderesine girmiş gibi, olacak, ilk paragrafta)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, ben de fark ettim. Daha girişte hem de… Ne cesaret ama :))
   Nasıl olduysa ilk paragraf hangi kitaptı o, hani okuyan kimse anlamamıştı onun gibi içinden çıkılmazdı ilkin. Meğer sayfalar karışmışmış o kitapta da ondan. Bende de ilk paragrafta sözcükler karışmış. Tabii kendimi kıyasladığım filan yok. Sadece çağrıştırdı bana bu çok bilindik olayı. İlk yirmi sayfasına kadar bile tahammül edip okuyan olmamıştı hani. Ulysses miydi? James Joyce'dan. Onun gibi gitmiş bu yazım. Bu ikinci posta ile gönderdiğim güya :))) Fark edince düzeltilmişini gönderdim. Hemen düzeltti şebnem Hanım. Yine mi kalmış?

   Blogumda dikkat edeceğim doğru haliyle çıkmasına. Ve çok teşekkür ederim. Ben böyle uyarılardan çok hoşnut kalıyorum. Bir hatanın düzeltilmesi için yardımcı olmak bence gösterilebilecek en iyi niyetlerden. Çok teşekkür ederim Derin :)

   Sil

İzleyiciler

En çok Okunanlar

Arsiv

Follow by Email

Toplam da

Copyright © Acemidemirci