10 Eylül 2016 Cumartesi

Kimi insan kuşlara düşkün; ak kuyruksallayan da insanlara...

Ak kuyruksallayan. Az önce, Çeşme.
(Her hakkı saklıdır)

Ayşei Yasemin YüKSEL (Acemi Demirci), 10.09.2016: 17:14

acemidemirci@yaoo.com.tr; @AcemiDemirci
Paylaş :

22 yorum:

 1. Yine bir güzellik yakalanmış :)

  YanıtlaSil
 2. Yemlenmişler ve aç değillerse insana çok yaklaşır ve oyunlar yaparlarmış. Sıkça da yapar. Bu sene ilk kez karşılatık yakından. Hayli yakınıma geldi. Yakalandı böylece :)

  YanıtlaSil
 3. Öyküsüz yayınladım bu sefer resmi. Bir halini görseydin... Uzaktan bakıyor, kendini göstermek istiyor. Yavaştan yakına geliyor. Bu arada adı üzerinde kuyruksallayan ya, adının hakkını fazlasıyla veriyor. O uzun kuyruk ha bire bir aşağı bir yukarı. Ara ara yere dallardan yere düşen zeytinlere bakıyor.
  Kuşların en cana yakını bu tür. Her yıl böyle karşılıklı seyirlerimiz olur. O oyuncudur oynar, ben de fotoğraflarım. Ancak yemlenmişse yapar bunu. Toksa. Açsa hiç oyunda olmaz aklı :))))9

  YanıtlaSil
 4. Yakalayıp iki gözünden öpmeli, sonra da geldiği yere salmalı bu haytayı. Çok güzel...

  YanıtlaSil
 5. Doğaya hayransınız.Bu gerçekten çok güzel.Bu kuş cinsini bilmezdim.Çok tatlı.Bir ayağını da kaldırmış.Bir muhabbet kuşum vardı.Onlar da tek ayak üzerinde başlarını boyunlarına sokarak uyuyorlar.Çok tatlılar.

  YanıtlaSil
 6. Dediğiniz gibi doğaya hayranım.

  Oyuncu bir kus kuyruksallayan. İnsanı görünce alenen ilgilenir insanla. Ama eğer toksa. Yemlenmişse. Açsa önce doymalıdır. Bu tok olmalı ki bana epeyce yaklaştı. Tam adım atarken çekmişim. Buna sevindim. Ayakları açıkça belli çünkü fiziksel özellik olarak.

  YanıtlaSil
 7. Ne kadar uzun kuyruğu var öyle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hep de hareketli. Adını borçlu olduğu kuyruğu :)

   Sil
 8. Kuşlar size resmen poz veriyor :)) Dün bir yavru kuş geldi bize de. Hüseyin'in elinde kaybolmuş. Fotoğrafını çektim ama yayınlanmayacak kadar kötü:( Bir müddet sonra uçtu gökyüzüne doğru...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sert konmuş ve korkmuş, başı dönmüştür :)Uçmasına çok sevindim.

   Sil
 9. Bizim memlekette de bu kuşa benzer bir kuş var ancak dere kuşu olarak geçer orda, eğer o kuş o gün kuyruğunu sallarken kuyruğu yere değerse yağmur yağar, ilk başta inanmak güç geliyor ama genelde tuttuğunu söyleyebilirim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorumu ezberledim. Çok teşekkür ederim.

   Dere kuşu; ne güzel isim. Bu adla kuşlardan bahsedildiğini duydum. Kuyruğunun yere değmesi konusunu bilmiyordum. Öğrendiğime çok sevindim. Artık hep yorum beklerim senden kuşlarla ilgili. Nerede deniliyor ak kuyruksallayana dere kuşu diye?

   Sil
 10. Rize'de genel olarak bu kuşa dere kuşu denir. Genellikle bizim bölgede yaylalarda yaşlı nineler böyle der yada ben öyle biliyorum ben babannemden öğrenmiştim. Hatta aklımda meteroloji kuşu olarakta kayıtlı :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dere kuşu var, biliyorum. Ama bu mudur onu bilmiyorum. Ayrı bir kuşun adı da olabilir. Öğrendiğim iyi oldu Rize civarında dere kuşu denildiğini. Meteoroloji kuşu da çok hoş. Ben bu kuşu bir kez gördüğüm, doğası müthiş bir yer olan Ağrı'da da gördüm.

   Paylaştığım diğer kuşlar hakkında da böylesi özel bilgiler almaktan sevinç duyarım.

   Sil
 11. ne çok adı varmış, kameranı görünce ünlü olacağını kesin biliyordu bu güzellik:)))

  YanıtlaSil
 12. Sevdi ünlü olmayı. Poz konusunda da çok iyi :)

  YanıtlaSil

İzleyiciler

En çok Okunanlar

Arsiv

Follow by Email

Toplam da

Copyright © Acemidemirci