4 Ekim 2016 Salı

“Kıskaca Yakalanmış Ruhlar” adlı çalışmama;


linkinden ulaşılabilir.


Okuyacak olanlara keyifli anlar dilerim.
(Her hakkı saklıdır)

acemi.demirci@yahoo.com.tr; @AcemiDemirci
Paylaş :

15 yorum:

 1. Hemen gidiyorum. İsmi bile çok güzel ve merak ettirici.

  YanıtlaSil
 2. İsmi ile içeriği beklediğin uyumda mıydı* :) Bu konuda bir yorum daha beklesem...

  YanıtlaSil
 3. Süper bir yazı olmuş.Ruhu ne kadar sıkıştırırsak sıkıştıralım bir gün isyan edip bir şekilde hastalıkla filan da olsa ortaya çıkıyor ve değişim yap diyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çocuklukta ne olacaksın sorununa verilen cevaplar, yetişkinlikteki meslekle çoklukla örtüşmüyor. Avukat, mühendis, öğretmen, doktor olmak isteyenler hiç akla gelmeyen bir meslekten olabiliyor. Bunca kişinin bunca yeteneği varken o kalıplardan birine sığmaya, o elbisenin üzerine uymasına bakıyor.

   Ben işini çok seven biri olarak yazdım bu yazımı. Elbette kendi gözlemlerim de var; ancak mesela önce hukuk sonra psikoloji okuyan iki üniversite mezunu bir uzak kuzenin yaptığı işi hiç sevmemesi, yine pek çok arkadaşımdan tanıdığa gence ne beklerken ne bulduğu karşısında çoktandır düşündüklerimi bu yılın başında yazmıştım. Bu yazı öyle çıkmıştı ortaya.

   Ben de bugünki işimi hayal etmiyordum. Çünkü böyle bir iş bilmiyordum. Bana sorsanız ya arkeolog ya sanat tarihçi ya ziraat mühendisi filan olurdum. Elbette işim yeteneklerimle hiç ilgisi olmayan bir iş. Ama işimi seviyorum ve şükürler olsun ki yazı yazma imkanım da var.

   Dediğiniz gibi deşim isteyen ruhların değişimi resim kursları, boyama kursları olmadı en azından yürüyüş ile gerçekleştirmeye çalışıyorlar.

   Sil
 4. O baki olan ruh en güzel rehber, en güzel öğretmen bize. Sesini işitmekse ''ben'' ciliği bırakmaktan geçer. Nice ruhlar var beden giysisinde sıkışmış, içinde hazan mevsimleri geçen. Beden bu , yaradılışına uygun büyür olgunlaşır da, ruh öyle mi ya. Bir yazı başlığında gördüm sevgili Ayşei ''Dolu başaklar gibi durabilmek.'' Bu söz bugün iki kez çıktı karşıma. Vardır belki bir hikmeti. İşte böyledir olgun ruh taşıyan beden. Dolu başaklar gibi başı eğik, gönlü mana ile dolu dolu. Dengeyi yakalamak, huzurlu kalmak, ruhuna kulak verenlerden olabilmek dileği ile.
  Kalemine, yüreğine, ruhuna sağlık.

  Sevgi ve selam ile.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim yazım mı? Hani ilk sayfada da sık okunanlarda en altta galiba "Olgun Başak Eğik Durur; Eğer Dikse İçi Koftur" yazım mı? O konuyu yazmıştım çok önceleri. Bu laf da ünlü bir laf ve çok anlamlı.

   Sil
  2. Evet canım senin yazından bahsediyorum :) Bu söz benim içinde anlamlı. Bir kez daha hatırlattığın için içten teşekkürler. Tekrar kalemine sağlık.

   Sil
 5. Ah deli ruhum kalsın hep, uymasın her geçen gün yaşlanan bedenime.ruhum daralmışsa ne giydiğim kıyafet ne bulunduğum ortam önemli oluyor benim için hemencck belli ediyorum:D her şeyi bırakıp köy hayatına dönenlere hem hayranım hem bunlar sıkılmıyo mu yaa dye düşünüp duruyorum, aslında mandıra filozofndki adam konuştğnda hak vermiştim ona, lükse geek yok dediğinde biz hep tatildeyiz dediğinde.ve yaptığımız meslek, aslında çoğumuzun mesleği yansıtmıyor kişinin kendisini.çok çok güzel demişsin ruhumuzun demir attıı yerden o kadar uzağız ki :(

  benim için kilit cümlen şu oldu, Tüm ruhuyla kendini vermek” dedirten cinsten benimsenen konuların kıyısında, yamacında, göbeğinde olmadıkça avare mi avaredir ruh. ruhum tam anlamıyla bir avare; çüünkü o kadar uzun zaman oldu ki tamamiyle kendimi bir şeye vermeli, bendeki en büyük eksiklik tam olarak bu!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Metropollerde, kulelerde, bloklarda, apartmanlarda çoğu kişinin şikayeti ruhunun darda olduğu.

   Sil
 6. Güzel bir analiz, insanın ruhunu okuyan:) Gerçekten de üç saatlik bir sınav hayatını yönlendiriyor insanların. Azınlık mutlu, çoğunluk mutsuz. Ruhlarımız özgür olsa hayat ne güzel olur değil mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teknoloji, metropol keşmekeşi, gürültü, kapalı ortamlar, trafik, doğadan soyutlanmış hayatlar derken ruhlar perişan oldu.

   Sil
 7. bizim ülkedeki ruhlar hep huzursuz mutsuz iş yaşamından parasızlıktan çevre baskısından dolayı. çok kıskaçta yanii :)

  YanıtlaSil

İzleyiciler

En çok Okunanlar

Arsiv

Follow by Email

Toplam da

Copyright © Acemidemirci