17 Kasım 2016 Perşembe

“Sevgi Dilenciliği” adlı çalışmama;


linkinde ulaşılabilir.


Okuyacak olanlar keyifli anlar dilerim.


acemi.demirci@yahoo.com.tr

@AcemiDemirci
Paylaş :

18 yorum:

 1. Sevgi fakiri olduğumuzu çoğu zaman düşünüyorum. Çok pintiyiz bu konuda

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şimdi bu yorumdan yakın zamanda okunacak bir yazı beklenir :))

   Belki bilmiyoruz göstermeyi. Ki bunun en yaygın örneği çoğu anne babanın evladına sevgisini gösteremeyip onu uykusunda sevmesi. Böyle büyüyen çocuklar da bunu öğrenir. Bahsettim yazımda.
   :)))

   Sevgi fakirliği ve pintiliği üzerine gerisini senden okuyalım isterim :)

   Sil
  2. Tamam bir yere yazayım kaplumbağa hızıyla yetişicem bak söz vermiyorum ama hahahhahahahahah Bilmiyoruz ama sadece anne baba olarak ben ele almıyorum bu söylediklerin belki annemler zamanında daha çoktu yine var elbet ama şimdi bunun yerine başka başka objeler aldı :) Beyin fırtınası yapmalıyız :)) bu konuyu ben sana diyim ....

   Sil
  3. Ben meğer neye parmak basmışım. Beyin fırtınası... İyi, güzel.

   Sil
 2. Köpekle ne güzel iletişim kurmuşsunuz. Gerçekten de insandan daha dost insana. İlk köpeğimiz Zeytin oldu bizim de. Kısa zamanda yirmi kiloyu aştı. Elimi veriyorum ağzına. Bir kapatsa çenesini paramparça edebilir parmaklarımı. Ama canımı acıtmayan hafif dokunuşlar yapıyor. O kadar akıllılar ki. Kim dost kim düşman hissediyorlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şehir hayatında hele de metropol insanlar, köpekler, kuşlar her canlı zorda.

   Çok hisliler. "Asil bir sadakat öyküsü: Kontes" adlı öyküm gerçektir. Ve kahramanı bir köpek.

   Sil
 3. 3Sevgi" yi ne güzel ifade buyurmuşssunuz. Tebrik ederim. bütün doğayı seviyoruz. Şaratandan ötürü bütün yaratılanları seviyoruz. Bundan dolayı da özellikle hiçbir canlıyı tutsak etmeemliyiz. Her canlı kendi doğal ortamında kendince yaşamalı. Biz insanlığımızı göstermeliyiz. Evde kavonoz içinde balık bile bulundurmak ne kadar doğru iyi düşünmek lazım. Bir arkadaşım bunlar süs balığı, süs için yaratılmışlar deyince tepem attı diyebilirim!.. Bizden dolayı ve bizim cahilliğimiz ve ihmalimizden dolayı küçücük bir balığın ölmesi bile vicdanımızı sızlatması gerek. Takipteyim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaradılanı, Yaradan'dan ötürü sevmek. Evet :)

   Hayvanların kendi ormanlarından, ağaçlarından, göğünden mahrum edilip kafese, eve,küçücük kulübelere tıkılması çok iç acıtıcı.

   Sil
 4. sevgi neydi, sevgi emekti diye başlıyordu Türkan abla:) üstüne söyleyecek bişi yok bence, eline sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Müziği de güzeldi. Al yazmalının :)

   Sil
 5. Bir şey daha var, o bakışları görünce ben de çok üzülüyorum ve ne yapacağımı bilemiyorum, bir utanma hissi yayılıyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne yapılacağı bilinemiyor, yapılamıyor da zaten. Bir de dinlediğimiz, duyduğumuz, okuduğumuz haberler çok üzücü hayvanlarla ilgili...

   Sil
 6. Ah kıyamam kaburgaları sayılıyormuş bir de :(((kediyi, köpeği çok severim, kediciyim ama köpeklere de sevgim çok, hele böyle anlattığı gibi görünce mahvoluyor günüm:( alamıyorsun ki eve, yardım edemiyorsun:( bu arada kedi evi sever, sahibini sevmez sözünü kedi sevmeyenler uydurmuş:))sen takma:) evlerini çok severler ama sahiplerini de severler:) hele iki gün gelme eve bak çıldırırlar:((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hiç kedim olmadı. Huylarını bilmem. Öyle denilir hep kediler için. Kedim olmayacağından da bundan sonra test etmem mümkün olamayacak Müjdecim :)

   Sil
 7. Köpeklerin bakışları beni çok etkiler gerçekten konuşuyorlar gözleriyle.
  Her canlının kendince bir sevgi gösterme şekli var da bir insanoğlu öğrenemedi.

  YanıtlaSil
 8. ya bazen oluyo bak, bir köpek mesela yol boyunca senin yanında önünde arkanda yürüyor, belki yarım saat boyunca, hiç ayrılmıyor yanından, halbuki ben çok korkarım büyük köpeklerden. bikaç gün önce de, elimde pet su vardı, köpek geldi, elime uzandı ben yürürken, ben korkudan hemen peti yere attım, köpek tabii çok uğraştı açamadı suyu, üzüldüm ama çok korktum yaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kedilerin bakışlarından daha anlamlı geliyor bana köpeklerin bakışları. Gözleri konuşuyor onların. Kuşların gözlerinden bir şey anlaşılmaz ama :)))))

   Sil

İzleyiciler

En çok Okunanlar

Arsiv

Follow by Email

Toplam da

Copyright © Acemidemirci