26 Mart 2016 Cumartesi

“Gözyaşı şişeleri dolusu” adlı çalışmama;linkinden ulaşılabilir.Okuyacak olanlara keyifli anlar dilerim.
(Her hakkı saklıdır)

acemi.demirci@yahoo.com.tr;
@AcemiDemirci


Paylaş :Fotoğraf çekmek, okul öncesi çocukluğumuzda bize rahmetli Babam'dan geçen bir sevgi. Eskiden çizerdim.Uzunca bir süredir de çekiyorum.

(Her hakkı saklıdır)


@AcemiDemirci
Paylaş :

25 Mart 2016 Cuma

Sandıkta saklı öykü


Topu topu birkaç satırlık  kısa öyküler vardır. O türde pek çalışmam yok. Nadiren yazdıklarımdan biri, bu öykü; Sesi en yakından duyulan yüreğin, gözünden sakındığı şimdilik sandıklık öyküsü demincek  ilk ağızdan sayfalara yansıdı;  kah müjdeli kah zehirli şarkılar gibi. Gün yüzü görene dek tek okuru  yazanı olacak öyküdür o; kim bilir kaç zaman sürecek bekleyişi   boyunca.
(Her hakkı saklıdır)

Ayşei Yasemin YÜKSEL (Acemi Demirci), 25.03.2016
Acemi.demirci@yahoo.com.tr;
 @AcemiDemirci
Paylaş :

24 Mart 2016 Perşembe

deeptone'a teşekkürlerimle

Aynı anda birkaç şeyin takibi demek, o birkaç şeyden en az birinin mutlaka gecikmesi demek. Aslında birkaçın tamamının biraz aksaması demek. Ama başka yolu yok. Tüm gecikmelerim için özür dilerim. Lütfen kusuruma bakmayın.
 
En olmaması gereken gecikmelerimden biri oldu deeptone'nun beni de eklediği paylaşımına geç kalmam.

Dedim ya. Sadece akşamları bakma fırsatım var sayfalara. Ve böyle sonuçlar kaçınılmaz oluyor o zaman.

Fırtınaya varan şiddette esen Ankara rüzgarı, Hüdaydalı selamlar taşısın diyerek;Paylaş :

Bahar; Soğuk kışın ılık teşekkürü

Beyaz çiçekli bahar, beyaz kar taneli kışın teşekkürüdür.

Sabah çıkmadan önce en fazla beş dakika; ama çoklukla beş dakika bile değil bir vakit kalır bana. Öyle ayarlarım aslında vakti.

O vakit, önce arkalara bakma vaktidir. Eğer kızıl şahinler direklere tünemişse ya da kayalara, kerkenezler havada durarak av bakıyorlarsa görmek istediklerim karşımdadır.  Ürkek tavşanın yolu bu tarafa düştüyse  diye bakınırım onu görmeye alışık olduğun, geçtiğini bildiğin patikalara. Kulağım da kekliklerin sesinde olur. Tilkiler mi? Epeydir gözükmüyorlar. Kaplumbağa, yamaca iz bırakmış. Acaba kurtardıklarımdan biri miydi izi bırakan?

İşte dün sabahtan. Birkaç dakika görebildiğim  arkadakilerin sundukları. Gerçek bir şip şak foto hepsi de. Zamanım yok uzun uzun en güzel pozu yakalamak için beklemeye.  Uçanı, zıplayanı, sekeni. Hepsi de pek hareketli. Hele boz tavşan! Kısacık zıplamasıyla ne yana döneceği, ne zaman kaçacağı hiç belli olmaz. Ben makinemi kılıfından çıkarıp açamadan gözden kaybolur bazen. Bekleyecek  zamanım da olmayınca tek önceliğim karşımda duran ya da tepemde çığlık atarak kendince günaydınlaşan şahinleri, kerkenezleri çekmek incelikleri gözetmeden çekebilmek.

Ağır, soğuk, uzun, dondurucu kışın bitimi işte   bu görüntüler için  bekleniyor, sabırsızlıkla. Bahar, soğuk kışın ılık teşekkürü. Onca sabra, beklemeye değdiğini rengarenk, uçarak, zıplayarak anlatması. Kışın bitmesi, sanki bir ambalaj kağıdını, örttüğü şeylerin üzerinden çekip almak gibi. Kış beklemek, bahara özlem demek.
(Her hakkı saklıdır)
 
Ayşei Yasemin YÜKSEL (Acemi Demirci), 24.03.2016, 20:13

Paylaş :

23 Mart 2016 Çarşamba

 
“BOŞ FIÇI” adlı çalışama;
linkinden ulaşılabilir.Okuyacak olanlara keyifli anlar dilerim.


acemi.demirci@yahoo.com.tr;
@AcemiDemirci
Paylaş :

İzleyiciler

En çok Okunanlar

Arsiv

Follow by Email

Toplam da

Copyright © Acemidemirci