28 Şubat 2017 Salı

Parkinson Hastaları Derneği, İzmir'den

Bu sabah Bir Parkinson Hastasının Kızı Olmak adlı çalışmama bırakılan  yorumu, sadece  kendi sayfasında, Bir Parkinson Hastasının Kızı Olmak adlı çalışmamda değil, ayrı bir yayın olarak da sunmak  istedim.

Hemen her gün kesinlikle üstelik birden çok okunan bir başlık bu yazım. Bir de 5.Evre. En ufak bir yardımı, fikir edindirmesi oluyorsa çok sevinirim. Henüz yayınlamadığım Babam'ın İzmir'deki hastane günlerine ait bir çalışmam da henüz beklemede. 

İzmir Parkinson Hastaları Derneği’nden  gelen yorum ile bir telefon numarası bırakılarak çok güzel bir dilekte bulunulmuş.  Ve telefon numarasını  paylaşmalıyım haliyle. İstek de bu yönde.

İzmir Parkinson Hastaları Derneği ve onlara ait bu telefonu duyurmak için elimizden geleni  lütfen hepimiz yapar mıyız? En azından hasta yakınları arasında bir dayanışma sağlamak amacıyla. Edinilmiş tecrübeler mutlaka çok yararlı olacaktır. O sıkıntıyı yaşamış  aileler bilir tek;  böyle bilgilendirmelerin  hayat kalitesine katkısını. Daha önceden fikir sahibi bile olunmayan bir hastalıkla kendilerini neler beklediğini ve nasıl davranacaklarını ancak böyle paylaşımlarla, başka sosyal yollarla  sağlayabiliriz. şeylerin anlaşılmasına.

Babasını bu hastalıktan kaybetmiş birisi olarak gönüllü olarak yapılabilecek, elden geleleri yapmaya hazır olduğumu bir kez daha anayım.

Bir Parkinson Hastasının Kızı Olmak adlı çalışmamam bırakılan yorumu aynen yayınlıyorum. Dileyen sağda, çok okunanlarda yer alan Bir Parkinson Hastasının Kızı Olmak adlı çalışmama da tıklayarak yazıma ulaşabilir,  yorumu görebilir.

Sağlıklı günler dilerim.Merhaba bu konuda yıllarını mücadeleyle geçirmiş ve şimdi başka kader yolcularınada yardımcıolmaya çalışan biriolarak o kadar çok hikaye varki bizimki de bunlardan biri.Yaptığımızaraştırmalr sonucunda baktıkki bizi bizden çok anlayan yok Damdan düşenin halini damdan düşen anlarmış bu atasözünü çok severim.Eşim 22 yıllıkparkinson hastası 2014 de İzmirde Parkinson Hastaları Derneğini kurduk.İstedik ki mücadelemiz boyunca yaşadığımız tecrübelerimizi diğer kader yolcularıyla paylaşıp birnebzede olsa hayatlara dokunarak yaşam kalitelerini nasıl yükseltilebileceğimiz çözümler arıyalım hep birlikte.Derneğimizin telini sizlerle paylaşmak isterim belki başka birine sizin vesilenizle ulaşmak ve hayatına dokunmak nasip olur.Teşekkür ederim,sevgiler.
Dernek tel: 0536 675 38 55 merkezimiz İzmirde.
  

Hasta yakınlarının dayanışması mutlaka çok faydalı sonuçlar verecektir. Bir çalışmam daha var Babam'ın hastahane günleri ile ilgili.Onu henüz yayınlamadım.

Bu yorumunuzu ayrıca özel yazı halinde de yayınlayacağım. Herkese ulaşabildikçe ulaşabilmek amacıyla. 

Yapılabilecek her türlü yardıma hazırım. Gönüllü olarak. Bundan mutluluk duyarım.

Sevgiler.


Paylaş :

18 yorum:

 1. Bizde farkındalık uyandırdığı kız için teşekkür ederim.Bu tür hastalıklarla uğraşanların birbiriyle dayanışma içinde olması hem hastalar hem de yakınları için önemli.Emeğinize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. Çaresinin bulunmasını en çok istediğim hastalıklardan. Yyayılmasını sağlarsak yardımımız dokunacaktır. İlle benim yazım olsun demiyorum, elden geldiğince duyuruyu yayar mıyız?

   Sil
 2. Çok güzel. En kısa zamanda ben de yayınlayacağım. Aynı kaderi paylaşan insanlar birbirlerini çok daha iyi anlıyor. Keyifle yayınlayacağım... Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim persephone. Hiç şaşırtmadın beni. Çok sevgiler canım benim :)

   Sil
 3. Parkinson,hayal kalitesini düşüren önemli bir hastalık.Hatırlattığınız için size teşekkür ederim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O zaman hiç unutturmamaya çalışmalıyım...

   Sil
 4. sevgili Yasemin; "Bir Parkinson hastasının kızı olmak "çalışmanı okumak ancak kısmet oldu.
  Ellerine sağlık çok değerli bilgilendirici bir yazı olmuş.

  Bizde babamda benzer şeyler yaşadık,
  Alzheimer hastalığında da öyle,yaşayarak ne olup bittiğini öğrendik,bilgilendik,ne yazık.
  En basit hastalığın bile nasıl ciddi sonuçlar doğuracağını bilmeden,yaşayan garip bir ülkeyiz maalesef..

  Babacığına Allahtan rahmet diliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu kadar zor, hasta kadar yakınlarını da yoran, üzen hastalıklar için elimizden geleni yapmaktan geri kalmamayı çok istiyorum Merihcim :)

   Sil
 5. Çok zor bir hastalık ya.Allah yardım etsin hepsine insallah.Farkındalığın için ayrıca tesekkr ederim 😃

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de teşekkür ederim. Yapılabilecek şeyler vardır mutlaka başka. Bir kez bir kitap çıkaralım ve tüm geliri hastalara gitsin teklifinde bulunmuştum. Hiçbir şey talep etmeyecektim bu hastalıkla ilgili yazılarımdan. Geliri elbette çok ciddi bir meblağ tutmaz; ama onun vasıtasıyla mutlaka duyulacaktı. Ancak ilgilenen çıkmadı. Hala o projem var.

   Sil
 6. Yasayan ve yardimcisi olanlara guc ve sifalar olsun

  YanıtlaSil
 7. Dilenecek en güzel dilek. Aynı temennilerle :)

  YanıtlaSil
 8. Çalışmalarınız için kutlarım sizleri babanıza ve tüm sağlık sorunu yaşayanlara Allah şifalar versin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. Rahnetli Babam bu hastalıkla mücadelede bir anıttır neredeyse.

   Gün gelsin bu hastalığın dünyadan kalktığını duyalım dileğimle tez elden...

   Sil
 9. Emeğinize sağlık gerçekten çok önemli bir hastalık.. Değinmeniz çok iyi olmuş. sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım tüm hastalıklarda, az bilinen parkinsonda da yeterince bilinçlenme olur, farkındalık oluşur. Sevgiler :)

   Sil
 10. hımmm bi yazımda senin bu yazının linkini vereyim barik :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunu yapmanı çok isterim. Şimdiden teşekkürler :)

   Sil

İzleyiciler

En çok Okunanlar

Arsiv

Follow by Email

Toplam da

Copyright © Acemidemirci