23 Mayıs 2017 Salı

Ayvalık kareleri


Ayvalık’ta çektiğim kareler,

eski evler,


kapılar

 ve 

pencereler üzerine 

fotoğraf grubumdan sonra

 blogumda.

(Her hakkı saklıdır)

Ayşei Yasemin YÜKSEL (acemi Demirci), 
23.05.2017


 @AcemiDemirci


Paylaş :

16 yorum:

 1. ilk fotodaki ne mimarisi acaba yaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. pencere ve demirleri değişik geldi de dedim acaba yabancı mimari mi diye. tamam :)

   Sil
  2. Balkon demirleri Sakız mimarisini andırıyor. Bana sonradan ekleme gibi geldi. Elibelindeler de demirden. Ahşaptan değil. Onlar da sonradan ve özellik katmak için yapılmış gibi. Sakız mimarisinde işçilik çok daha yoğun. En güzel örnekleri de Çeşme'de.

   Bu arada tüm arkadaşlarca malum olduğu gibi mimar filan değilim. Ama mimariden anlayan çok insan var eski konulara meraklı olup. Belki de yanılıyor olabilirim bu yüzden. Okuyan bir mimar arkadaş varsa aramızda o da katılabilir yorumlara.

   Sil
 2. Nedendir bilmem beni çok etkiliyor bu kapılar ve pencereler, çok güzeller bunlar da.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunlar çok güzel, yeniler kapkara camlı, dışı alüminyum kaplamalı :)

   Sil
 3. Bambaşka bir tarih kokuyor fotolarda...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanat, tarih, incelik, estetik, şehri güzelleştirme gibi en güzel kavramlar kokuyor, değil mi?

   :)

   Sil
 4. Blogunuzu yeni keşfettim takibe aldım benimde blog sayfam var ziyaret edderseniz yorum yaparsanız beni yazmak için teşvik edecektir çok teşekkür ederim başarılar
  Blog Sayfam: yolcumehmet.blogspot.com

  YanıtlaSil
 5. baksan yaaa, son yazımı okur musun, lütfeeen, bizim yurdagül ile ilgili. senin ilgini çekebilecek bir konu da. kadınlar, şiddet, taciz gören çocuklar filan işte. yurdagül proje seminer filan yapacak ankarada. bugün konuştuk onunla da. belki blogçularla da yapacak işte bişiler. ben de senin de ilgilenebileceğini söledim bu konularla. o da evet olabilir dedi. belki sen de ilerde yazdığın dergilerde filan tanıtırsın veya projelere katılırsın yani ankarada ya da en azından desteklersin işteee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Yerime düşünmek mi?
   Bakarım.

   Sil
  2. yok yerine düşünmek değil yaa sadece paylaştım işte belki ilgini çeker diye yani :) dursun yani aklının bir yerinde belki hoşuna gider işte :)

   Sil
  3. Ancak Yurdanur arkadaşımızdan böyle bir talep gelmesi halinde dikkate alabilirim!

   Sil
  4. Selam :) Yorumlarınızı yeni gördüm.Deep yazısında bahsetti projelerimden.Başka bir projem de Ankara'daki blog yazarı arkadaşlarımı organize edip,onlara da seminer vermek vs vs.Rant amaçlı buluşulan bir grup değil bu.Ticari bir amacı yok.Gerçekten blog yazmaya gönül veren kaliteli yazılar yazan,beklentisiz grubu toplamayı düşünüyorum.Tabi ki siz de bizim için önemli bir yazarsınız.Eğer öyle bir organizasyonu ayarlayacak olursam, yüz yüze de anlatabilme fırsatını yakalamış olurum diye düşünüyorum.İnşallah hep beraber güzel etkinlikler yapabiliriz.Sevgilerimle :))

   Sil
  5. Zaman ben de Ankaralı bir blog sahibi arkadaşımız kalksa da ayağa, bizleri toplamaya kalkışsa demiştim. Ben kalkışamıyorum zira. Zaman konusu. Büyüklere sorumluluklar var ki bu yeri geldiği için andığım bir durum. Tabii ki seve seve yapıyorum; ama her iş belli bir süre ister.

   Çok sevindim girişiminize. Sırasıydı. Olması gerekenlerdi. Bunu başlattığınız, ön ayak olduğunuz ve bu arada projelerinizi de geliştirecek olmanız bana sevinç verir. Elimden geldiğince hem destekler hem de katılırım.

   O zaman , "Hadi rastgele" :)

   Sil

İzleyiciler

En çok Okunanlar

Arsiv

Follow by Email

Toplam da

Copyright © Acemidemirci