18 Temmuz 2017 Salı

Demir kapılar aralandığında

Az önce. çektiğim  kare.

 Dolanırken.


Bahçe, çiçek gruplarım ve blogumda.

(Her hakkı saklıdır)

Ayşei Yasemin YÜKSEL  (Acemi Demirci)i 17807.2017

acmidemirci@yahoo.com.tr
 @AcemiDemirci 
Paylaş :

11 yorum:

 1. Demir kapılar neleri saklar, neleri gizler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hep böyle güzelliklere açılsa :)

   Sil
 2. Fotoğraf yaşanmışlık hissi veriyor.. Açık kapı ardındaki o bisiklet, bana minik sahibini çağrıştırdı hemen..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tatlı, küçük belki de sevimli bir yaramazın küçükken okuduğum Gizli Bahçe kitabındaki kahramanını çağrıştırıyor mesela :)

   Sil
 3. Yanıtlar
  1. Ben de çok etkilendim. İki adım ilerde, sıkça gördüğüm bir yer; ama bisikletli hali çok vurucuydu :)

   Sil
 4. içeri girip ağaçla bisikleti çekerdim bak ben yakından :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaaa, bu yorum şimdi bana bahçeyi ve sabahtan kahve keyfi yapmadığımı hatırlatı. Geç oldu; ama geç ayaklanmanın yarın için önemi olmayacağından o kokutu duymam gerekiyor birazdan. Kahve kokusu. Kuş sesleri arasında. Elimde makinem.

   Bak dün ne oldu. Fotoğraf makinem de gözlüğüm gibi bir parçam artık neredeyse. Arkadan kuş sesleri geldi. Hemen yöneldim kalkıp. Ağaç diplerindeki kığlara karatavuklar ve birkaç kuş gelmiş. Beni fark edince hemen havalandılar. Verandanın yanı mavi yaseminle çevrili. Yaseminlerin altından bir hışımla bir şey fırladı. Gelincik yani sansar sandım. O hışımlı fırlamayı duyunca. Baktım tasmalı, kimin olduğunu bildiğim o yaramaz kedi. Hem de yaseminlerin içinde pusuda. Nasıl sevindim kuşları yakalayamadan oraya vardım ve kuşlar ürküp uçtu diye.

   Çok sık yakalanmış ve yenilmiş kuş tüylerine rastlıyorum bahçede. Akşama doğru da lifi kalmış bir yaprak buldum. Sırf damar. Sanırım yenidünya yani malta eriği yaprağının tüle dönüşmüş hali. Güzeldi yani :)))

   Sil
  2. :):):) baksana şimdi bir öykü yazdım ve içinde sansar var ama rüyamda görmüştüm, sende de sansar varmış sanmışsın yaniii :)

   Sil
  3. Aklımdan geçenleri okumuşun.... Ama sen, İstanbul'daki kızçemiz ve buralardaki ben nasıl olur da aklı okunan ve okuyan diye şaşmak yerine bir metre aralıklı bile olsa insanların bir diğerinin aklından geçeni bilmesi müthiş...

   Oysa ben diyelim ki bir yazıyı, bir görseli öyle düşününce öznesi şu; böyle ya da şu açıdan bakınca öznesi başka diye gördüğümden kolay kolay sonuca vardıramam. Yani akıl okumak bir yama okuduğumun bazen içinden çıkamam bile:)))))

   Sil

İzleyiciler

En çok Okunanlar

Arsiv

Follow by Email

Toplam da

Copyright © Acemidemirci