23 Kasım 2017 Perşembe

Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlarken,

Ol git bildiğim, hem de nasıl bir okuma isteğine sahip pırıl pırıl bir zeka ve o zekayı, o isteği görüp geleceğe giden yolu çizmede büyük katkısı olan bir öğretmen var. Sonra başta bu Egeli öğretmenin  eşi ve diğer öğretmenler… Biri sonradan dünyaca tanınan bir yazar olmuş.

Fırsat bulabilip de geniş bir öykü ya da bir roman özeti olabilecek o köy çocuğunun çok etkileyici hikayesini yazabilirsem inşallah,  bir dahaki 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde bir köylü çocuğunun ilkokuldan sonra köyünden çıkışı ve sonrasını anlatacağım gerçek bir öykü daha  paylaşabileceğim. Bir çocuk ve onun gibi daha onlarca köy çocuğunun hayrete düşürecek  okuma, var olma mücadelesi nasıldır  kolay kolay bilinemiyor oturulan yerden.

Harcanan tüm çabaların, daha çocukken sadece ders çalışılarak değil okulun çiftliğinde de çalışarak akıtılan terin semeresi görülmüş elbette sonradan; ama yatılı okuldaki öğrenciliklerinde de,  öğrencilik öncesinde de neler neler görülmüş; yokluktan, açlığa. Tüm dileğim, öyküyü gelecek Öğretmenler Günü’ne  yetiştirebilmek. Önce başlamalıyım ama J Henüz elimdekilere destek olacak  yeni bilgiler toplamak gayretindeyim.

Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlarken,

Tamamıyla gerçek bir yaşanmışlığı öyküleştirdiğim “Mum ve Anka” adlı çalışmamı emekli ya da çalışan, atanmış ya da atama bekleyen tüm çok değerli ÖĞRETMENLERİMİZE ve adaylarına armağan ediyorum.


https://acemidemirci.blogspot.com.tr/2013/10/mum-ve-anka.html


Keyifli okumalar dilerim.
Not: Kara kalem çalışma, öğrenciliğimde kendi çizdiğim bir karalama.
Paylaş :

7 yorum:

  1. Öğretmenim canım benim canım benim :) 24 Kasım Öğretmenler Gününü Şimdiden Kutlu Olsun :)

    YanıtlaSil
  2. köy çocuğunun hikayesi tamam :)

    YanıtlaSil

İzleyiciler

En çok Okunanlar

Arsiv

Follow by Email

Toplam da

Copyright © Acemidemirci