25 Mayıs 2018 Cuma

MİM, Derya'dan, (EK) Yazamam!


Çekilmiş fotoğraf karelerini beğenir ya da beğenmeyebilirim. Ama fotoğraf çekenlerden olsam da  fotoğraf üzerine de  yazamam. O kadar uz değilim.

İzleyip etkileyici değinmeler bulduğum filmlerden yazılarımda mesela bahsedebilirim. Ama bu, filmler hakkında yazabileceğim anlamına gelmez. Film de yazamam. Gidemiyorum da sinemaya zaten.

Diziler mi? Biri dizi var ki onun dışında dizi de yazamam. İzlediğim dizi kırk yılda bir çıkar çünkü. O yüzden dizi de yazamam.


Ev dekorasyonu yazabilirdim. O birikim ve göz var. Ama yazamam. Bir mağazaya gidip hepsi aynı yılın ürünü, içlerinde anneanneden, babaanneden kalan bir tek parça olmayan, el işi olmayan, biri bile sandıktan çıkmamış; ama aynı anda aynı ya da komşu mağazaların raflarından inmiş  ürünlerle, eşyalar ile bir dekor oluşturmak benim için tefriş salonu döşemek gibi çünkü.

Müzik üzerine yazamam. Çok iyi bildiğim, dinlediğim parçaları hangi grup söylermiş ilgilenmem çoklukla. Best of Air Supply değilse tabii.

Kendi hakkımda da çok yazamam. Eğer seyahat ya da kalıcı iz bırakan bir kesit değilse anlatacağım. Diyelim ki evden uzakta bir yıl geçirdiniz. Eğitim amacıyla, iş için, bir adadaki yarış için J . İşte o müthiş bir kesit olurdu, yazılırdı.

Ve en önemlisi blog hakkında, blogların incelikleri, kuralları, blog ile ilgili her konu hakkında hiç yazamam. Bir blog yazıyor olabilirim; ancak bu blog hediye. Ben açmadım. Blog nedir onu bile bilmezdim hediye bir blogum olana dek. Blog hakkında hiç bilgim yok. Kulaktan duyma şeyler var bildiğim. Reklam alanlar, para kazananlar  gibi. Hiç bilmiyorum böyle konuları. Hatta bugün  blog sayfamda istatistiklere bakmak istedim, bir yazı gördüm. “Avrupa Birliği kanunları uyarınca blogunuzdaki tüm çerezleri ve elde edilen  edinimleri……………….” filan gibi başlayıp giden  bir paragraftı. Çarpı işaretine basıp kapattım J
(Her hakkı saklıdır)

Ayşei Yasemin YÜKSEL (Acemi Demirci), 25.05.2018

Paylaş :

6 yorum:

 1. ha haaa bak demiştiiim kitap yazarsın seeeen bu konudaaa :) blog bilmiyom diyon amaaa ama en düzenli ve en aktif blog yazarlarındansın sen. senin kadar aktif bir tek bizim handan (bir) var işteee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blog bilmiyorum; yazmayı biliyorum :))))

   Sil
  2. ama işte kendi bloguna yazıyorsun, blog bilmek diye bişi yok ki zaten, blog demek yazmak demek ve sen en aktifsin iştee, yani bak başka yerlere yazıyorsun yaaa bu blogun işte kişisel sen de kişisel bloguna yazıyon işteee, yani günlük gibi işteee, yani blog bilmek demek zaten yazmak demek, yani sen en sıkı blogçusun bence, handandan sonraaa :) yazmakta aktif okumakta ise pasif işteee :) iyi yazar ama iyi okumaz kikiki :) takılıyom bak sana amaaa :)

   Sil
  3. Bugün neşesi üstünde kızçemizin. Kesin İstanbul'da havalar çok iyi :)))

   Doğru, blog yazarı arkadaşların yazılarını dakik şekilde takip edemiyorum çok istesem de. O yüzden blog okumakta blog yazmak kadar etkin değilim :)

   Sil
 2. hah hah hah al benden de o kadar
  o çerezler falan bana yabancı bir dilde yazı gibi geliyor :)))
  yazamam dediklerin konusunda kesin yazarsın diyorum ben de sana
  ne dersin denemeye değer ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blog öykünüzü merak ettim işte şimdi.

   Siz kurmadınız mı blogunuzu? Normalde blog sahibi olanlar için -benimki gibi hediye değilse- mutlak bilinecek şeylermiş gibi geliyor bana :)

   Sil

İzleyiciler

En çok Okunanlar

Arsiv

Follow by Email

Toplam da

Copyright © Acemidemirci